Toyota Corolla TS

Kombi

6592 kr/mån (ex moms)

frånpris

Bilen för alla tillfällen.

SKICKA FÖRFRÅGAN

Säten 

5

Motor

Elhybrid

Drivmedel

Bensin/El

Säkerhet

Toyota safety sense 

Växellåda 

Automat 

Smartphone integration

Ja

Utsläpp   102-121 g/km
Stråkastare Projektor Bi-LED
LåsCentrallås fjärrstyrt
SidobackspeglarAutomatiskt elinfällbara, eluppvärmda
BackkameraJa
VägskyltsigenkänningJa
KörfilsassistansJa
Aktivt krockskyddssystemJa
Strålkastarrengörare Ja
Varningssystem för lågt däcktryckJa
Vikt     1835 kg
Interiöra dimensionerLastutrymme 1510 längd, 1155 bredd
Euro NCAP5 stjärnor 
Krockkuddar7 st
IsofixJa
Ljus Automatiskt helljus (AHB)
Blandad körning 4,5-5,3 liter

En kombi för alla resor

Toyota Corolla finns både som halvkombi och en helkombi. Det är helkombin - Touring Sports - som du hittar hos KINTO. Det är en både praktisk och rolig bil. I det rymliga bagaget får du plats med det mesta som behövs för tjänsteresan.


6592 kr/mån (ex moms)
Toyota Corolla Interior

En rymlig insida 

Smarta shoppingkrokar och ett förvaringsutrymme under golvet är bara ett par exempel på praktiska finesser som du hittar i bagageutrymmet. Det finns gott om utrymmen i både fram- och baksäte och du får utan problem plats med en barnstol, utan att kompromissa med utrymmet i framsätet.

Toyota Corolla - Interior Front

Smartphone Integration

Android Auto och Apple Carplay finns som standard. Koppla in sladden (som finns i alla bilar) och använd din telefons appar för att maxa upplevelsen i bilen. 

KINTO man

Toyota Safety Sense 

Corolla är utrustad med de senaste uppgraderingarna inom Toyota Safety Sense. Det unika säkerhetssystemet varnar för potentiella faror och ger dig förarassistans på en helt ny nivå för att göra resan för både dig och dina medpassagerare så avslappnad och säker som möjligt.
 

6592 kr/mån (ex moms)